Bezpečný webhosting

12. listopadu 2008 | Novinky

Zákazníci webhostingu CZECHIA.COM ve vybraných programech mohou využívat kompletní zabezpečení přenosových kanálů v internetu.
Tyto nové bezpečnostní funkce posouvají výrazně kvalitu našeho webhostingu a jsme rádi, že je našim zákazníkům můžeme nabídnout.

FTPS

FTPS rozšiřuje protokol FTP o zabezpečený přenos dat přes počítačovou síť.
Pro zajištění FTPS přenosu je nutné mít program, který šifrovaný přenos podporuje, například CoreFTP Lite, SmartFTP, Total Commander, FTPTLS (OpenBSD).
Podporovány jsou programy dotNET 2008 a Linux PHP5, Linux Start.

SMTPS

SMTP je zkratka pro Simple Mail Tranfer Protocol, který slouží pro odesílání pošty. Naše poštovní servery podporují volbou smtps v poštovním klientovi zabezpečený přenos mezi uživatelovým PC a našimi servery.

SMTPS – internet

Náš poštovní systém Z-mail je nakonfigurován tak, aby odesílané e-maily z našich SMTP serverů, které uživatel posílá zabezpečenou cestou, komunikoval s cílovými servery také zabezpečeně! Tato funkce není standardní a zabezpečená cesta je zajištěna pouze v případě, že cílové servery bezpečnou komunikaci podporují.
Jak naše odesílací servery, tak i přijímací servery umožňují zabezpečenou komunikaci v internetu. 
Systém Z-mail výrazně snižuje riziko možného odposlouchávání e-mailové pošty. Firmy tak mohou vytvářet kompletně zabezpečený kanál pro firemní komunikaci, aniž by se musely bát vyzrazení obsahu důvěrných zpráv.

POP3S

POP3 je protokol pro vzdálený přístup k poštovnímu serveru k příjmu pošty. Slouží pro komunikaci poštovního klienta (např. Outlook) s mailserverem. Vhodným nastavením klienta lze zajistit přenos dat šifrovaně.

IMAPS

Protokol IMAP (Internet Message Access Protocol) slouží pro správu e-mailů přímo na serveru. Oproti POP3 umožňuje pracovat s uloženými maily bez jejich fyzického stažení. Naše servery podporují samozřejmě i šifrovaný přenos.

HTTPS

Protokol HTTPS (HyperText Transfer Protocol Secure) je šifrovanou variantou internetového protokolu HTTP pro přenos obsahu webových stránek.
Protokol HTTPS umožňuje chráněný přístup k webovému serveru tím, že veškerou přenášenou komunikaci šifruje algoritmem SSL. To je důležité při přenášení citlivých informací (např. čísla kreditní karty, hesel, …).
Pro použití HTTPS je nutné získat certifikát (SSL certifikáty) a objednat k www programu vlastní IP adresu.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa