Nové domény TEL

27. října 2008 | Novinky Zaregistrujte si s předstihem zcela nový typ domény a vytvořte si jedinečnou navigační platformu. V roce 1998 byla založena společnost Telnic s cílem vyvinout a přinést veřejnosti technicky inovativní komunikační standard na doméně k tomu určené – TEL. V roce 2004 byla podána officiální žádost o statut správce nové TEL domény. V roce 2007 sdružení ICANN žádost schválio a přidělilo společnosti Telnic status správce. Cílem nové domény .TEL je poskytnout jednotlivcům i firmám navigační platformu, která jim umožní jednoduše komunikovat. V praxi to znamená, že místo vytáčení telefonního čísla dané osoby nebo firmy napíšete do webového prohlížeče nebo mobilního telefonu danou adresu s koncovkou .tel a následně se dostanete ke všem (uveřejněným) kontaktům. Doména tak má za cíl vytvořit most mezi různými internetovými komunikačními standardy pomocí jendoduchých textových adres.  

Časový průběh registrace:

Sunrise Period: 3. 12. 2008 – 2. 2. 2009

Registraci doménových jmen mohou provádět pouze majitelé vlastnící ochranné známky na dané jméno domény. Minimální doba registrace jsou tři roky.

Landrush Period: 3. 2. 2009 – 23. 3. 2009

Volná registrace doménových jmen. Minimální doba registrace jsou tři roky. Ke každénu roku registrace se ke koncové ceně připočítáva poplatek 115 Euro.

Volná registrace : od 24. 3. 2009

Volná registrace doménových jmen .tel bez jakýchkoliv omezení za koncovou cenu. Registrace domény může být provedena každým jednotlivcem nebo firmou bez ohledu na národnost. Na stránkách regZone.cz bude možné doménu .tel volně registrovat v průběhu března 2009. Předpokládaná koncová cena bude 990 Kč/1 rok. V případě zájmu přednostní registrace v Sunrise nebo Landrush Period, se prosím obraťte na naši zákaznickou podporu. Po dodání potřebných dokumentů k vlastnictví ochranné známky Vám registraci zařídíme. Administrativní poplatek za přednostní vyřízení registrace domény je 150€.
Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa