Domény EU – obnova registrace

18. dubna 2007 | Novinky

Vzhledem k velkému množství domén EU, které byly registrovány po zahájení volné registrace 7. 4. 2006, upřesňujeme specifika pro obnovu a prodloužení domén EU. Nyní nastal čas na zajištění prodloužení funkčnosti o další rok.

 

Obnova registrace domén EU

  • Domény .eu se registrují vždy na 1 rok. Prodloužení registrace je možné provést po roce od zaregistrování či prodloužení domény.
  • Cena za RENEW domény se odvíjí vždy od ceníku aktuálního v době kdy je doména prodlužována. Platný ceník naleznete na našich www stránkách.
  • Pokud nedojde k obnoveni domény (uhrazení poplatku za prodloužení) do konce měsíce ve kterém byla doména registrována, dostane se doménové jméno do stavu SUSPENDED (pozastaveno).
  • Po 40 dnech bude doména zcela zrušena a následně uvolněna pro další registraci.
Jakmile se dostane doména do stavu SUSPENDED, její obnova je již zpoplatněna vyšší částkou! Pozdní platby za původní fakturaci nelze již uplatnit a bude nutné řešit další fakturaci. Uvedené pravidla, včetně vyšších cen za obnovení domén ze stavu SUSPENDED, jsou dány správcem domény EU – sdružením EURid. Příklad stavu domény EU: Doména XYZ.eu byla registrována 7. 4. 2006. 1-2. duben 2007 – obdržení výzvy k úhradě. Pokud není výzva uhrazena včas: 20. den v měsíci je posláno info o možném zrušení domény majteli domény. 30. den v měsíci je doména znefunkčněna správcem EURid. Po 40-ti dnech je doména EU zcela smazána a uvolněna pro další registraci. V době nefunkčnosti domény je možné doménu EU obnovit za vyšší poplatek.
Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa