Jarní Zoner Photo Studio X: Světově nejlepší úpravy HDR fotografií

16. dubna 2024 | Novinky Tiskové zprávy

Nejoblíbenější český editor na úpravu fotek přichází s revoluční novinkou v podobě práce s HDR fotkami, novými funkcemi pro úpravy snímků i videí a řadou dalších vylepšení.

Práce se skutečnými HDR fotkami

Tým Zoner Photo Studia uvádí mezi prvními na světě plnou podporu práce s HDR fotografií. Od jarní aktualizace je tak možné využívat plného dynamického rozsahu moderních monitorů podporujících HDR obsah. Dobrou zprávou je, že skvělý zdroj HDR dat má mnoho fotografů již doma v podobě svých rawů.

 Jedná se o novou technologii, která nahrazuje tradiční metody jako tone-mapping nebo exposure bracketing, které pouze emulují HDR efekt. Zoner Photo Studio X umožňuje uložit běžná i HDR data do jednoho snímku pro plnou zpětnou kompatibilitu s běžnými monitory a prohlížeči.

“Během vývoje jsme navíc strávili stovky hodin testováním různých displejů schopných zobrazit HDR obsah, aby výsledná práce s HDR fotkami a hlavně samotné výsledky byly co nejlepší,” dodává Jan Kupčík, produktový manažer Zoner Photo Studia.

Kompletní odstranění chromatické aberace

Do arzenálu ZPS X přibyla možnost odstranit barevný lem, typ chromatické aberace objevující se na roztřepených nezaostřených okrajích kontrastních předmětů. Díky tomu je odstranění chromatické aberace v ZPS X kompletní.

Výstupní 3D LUT pro finální doladění barev

Na základě přání uživatelů vývojáři přidali efektové 3D LUT také na konec procesu úpravy. Jejich výstup už není ovlivněný dalšími úpravami, hodí se proto na finální doladění barevného podání.

Nová správa klávesových zkratek

Pro pohodlnější a zejména rychlejší ovládání programu přináší jarní Zoner Photo Studio X vylepšenou správu klávesových zkratek se zaměřením na kontext zkratek a jejich využití napříč moduly. Vylepšena byla také podpora navigace v programu upravením chování tabulátoru a enteru při přecházení mezi složkami a náhledy.

Zamítnutí nevybraných fotek

Další vylepšení pro rychlejší zpracování většího objemu fotek představuje označování fotek hodnocením Zamítnuto. Tyto fotky lze pak rychle najednou smazat a věnovat se pouze těm, které jsou vyhodné pro další úpravu nebo archivaci.

Nové videopřechody a značky

Jarní aktualizace přináší šestkrát více moderních přechodových efektů do video editoru, barevné značky s popisky pro rozsáhlejší editační práce a také vylepšenou práci s klíčovými snímky. 

Podpora nových objektivů a fotoaparátů

Rozšířena byla podpora objektivů a nových fotoaparátů, například například Canon EOS R100 a R10, Nikon Z8, Sony α9 III a α6700, Fujifilm X-S20 a X-H2, Panasonic Lumix DC-G9 II a DC-S1H, OM-1 Mark II, OM-5 a dalších.

Výhradní distribuce INNOCN monitorů

ZONER uzavřel partnerství s čínskou firmou Shenzhen Century Joint Innovation Technology Co., Ltd. a stává se výhradním distributorem pro její HDR monitory značky INNOCN ve střední Evropě. Zaměřujeme se na kvalitní HDR technologie MiniLED a OLED s cílem prodávat je za zajímavé ceny. Pro zákazníky jsou dostupné na e-shopu Asome.cz.

Novinky v Zoner Photo Studiu X si tradičně mohou vyzkoušet všichni uživatelé stažením 7denní zkušební verze. A to dokonce i ti, kteří již software dříve zkoušeli.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa