Zoner Photo Studio X přináší Zoner Photo Cloud: osobní online úložiště speciálně pro fotografy

26. června 2018 | Novinky Tiskové zprávy

(25. června 2018, Brno) – Všestranný program pro správu a editaci fotek Zoner Photo Studio X přináší v letní aktualizaci nové osobní online úložiště Zoner Photo Cloud zaměřené na potřeby fotografů. Prvních 5 GB je zdarma pro každého uživatele.

Fotografický cloud, jaký tu ještě nebyl

Zoner Photo Cloud je navržen speciálně pro práci s fotkami, ale nahrávat na něj lze libovolné typy souborů. To znamená, že přímo na Zoner Photo Cloudu můžete s minimálním zpožděním upravovat raw soubory a zároveň nahrávat do úložiště videa v jakémkoliv formátu, nebo například dokumenty popisující výlet či audionahrávky z akcí. Takové univerzální úložiště s dokonalou podporou fotek nikdo jiný nenabízí.

Pracujte s fotkami na cloudu stejně jako s fotkami na disku

Při práci na cloudu se ZPS X chová inteligentně – stahuje jen to, co je potřeba (například náhled nebo popis) a využívá dočasné paměti (cache). Výsledkem je, že práce s fotkami je podobně pohodlná, jako kdyby byly uloženy na místním disku. Při tom všem není potřeba uchovávat kopii fotoarchivu na lokálním disku, Zoner Photo Cloud tak výrazně šetří výdaje za úložiště a vytížení datových linek.

Upravujte fotky přímo na Zoner Photo Cloudu

S cloudem se plně uplatní optimalizace ZPS X pro nedestruktivní úpravy. Jednoduše řečeno, ZPS sice musí fotku z cloudu stáhnout, ale nemusí ji po úpravě zpátky celou nahrávat, odešle jen informace o provedených změnách. To může v běžné domácnosti (s pomalým uploadem) znamenat úsporu i desítek vteřin vteřin na jednu fotografii. Zoner Photo Cloud dále samozřejmě podporuje i klasické úpravy v Editoru.

Kontrolované sdílení s rodinou nebo kolegy v práci

Zoner Photo Cloud není nástrojem pro hromadné sdílení fotoarchivu a nekříží se tak s online galerií Zonerama. Složky v cloudu lze ale snadno sdílet s dalšími uživateli ZPS X, typicky s příbuznými nebo kolegy v práci. Sdíleným složkám lze omezit velikost, uživatel tak získá kontrolu nad využitím zakoupeného prostoru.

Bezpečnost na prvním místě

Veškerý přenos dat je šifrovaný pomocí SSL certifikátů a zabezpečený proti odposlechu. K datům mají uživatelé (a všichni s kým složku nasdíleli) přístup pouze prostřednictvím Zoner Photo Studia X. Tím je vyloučen únik prostřednictvím cizích aplikací a také nehrozí zašifrování dat vyděračským ransomware.

Proti náhodnému smazání chrání Koš, odkud lze data kdykoliv do 30 dní obnovit.

Uživatelská data jsou uložena na serverech v České republice na několika oddělených úložištích v zabezpečených serverovnách sesterské divize Czechia, která má s poskytováním webových a cloudových služeb již přes 20 let zkušeností

Dostatek místa pro každého

Základní tarif s kapacitou 5 GB dostane každý předplatitel  ZPS X zdarma bez časového omezení. Za tarify s vyšší kapacitou se připlácí a lze je zakoupit přímo z prostředí Zoner Photo Studia X.

Základní plán – do 5 GB

Plán do 50 GB

Plán do 200 GB

Plán do 500 GB

Plán do 1TB

zdarma
(49 Kč / měsíc)

99 Kč / měsíc

199 Kč / měsíc

299 Kč / měsíc

399 Kč / měsíc

 

Letní aktualizace dále obsahuje drobná vylepšení samotného programu Zoner Photo Studio X.

Plná verze programu ZPS X včetně základního plánu Zoner Photo Cloudu s kapacitou 5 GB je ke stažení a vyzkoušení na 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz.


ZONER software je autoritou v oblasti digitální fotografie. Přes dvacet let přináší řešení pro fotografy, počínaje v Česku nejpopulárnějším fotografickým programem Zoner Photo Studio přes online galerii Zonerama až po magazín Milujemefotografii.cz a širokou nabídku fotopublikací. Je také předním poskytovatelem internetových služeb souvisejících s prezentací na internetu a e-komercí. Společnost sídlí v Brně a s pobočkami na Slovensku, v Maďarsku, Japonsku a USA zaměstnává přes 100 pracovníků.

Kontakt pro novináře:

Michal Prouza
Ředitel SW divize
Tel.: +420 736 510 092 | e-mail: michal.prouza@zoner.cz
www.zoner.cz | www.zonerama.com | www.milujemefotografii.cz

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa