Zoner Photo Studio X si jako první český produkt odnáší prestižní ocenění TIPA World Awards

20. května 2021 | Novinky Tiskové zprávy

Brněnský software na úpravu fotek Zoner Photo Studio X vyhrál jedno z nejprestižnějších světových ocenění ve fotografické branži, TIPA World Awards. Stal se tak vůbec prvním oceněným českým produktem v třicetileté historii udílení cen TIPA.

Světově uznávané ocenění pro nejlepší fotografické produkty TIPA World Awards si letos odnáší v Brně vyvíjený program na úpravu fotek Zoner Photo Studio X. Dnes to oznámila asociace TIPA (Technical Image Press Association), která ceny každoročně uděluje. Zoner Photo Studio X zvítězilo v kategorii Nejlepší software pro práci s fotografií a stalo se vůbec prvním českým produktem oceněným asociací TIPA.

„Pokládáme toto ocenění za velký úspěch, ale hlavně je to pro nás jasný důkaz, že Zoner Photo Studio X je v zahraničí plnohodnotně postaveno vedle zatím světoznámějších konkurentů. Naši pozici potvrdí hned podzimní aktualizace, ve které chystáme velké novinky,“ říká ředitel softwarové divize společnosti ZONER software, která program Zoner Photo Studio X vyvíjí, Michal Prouza.

TIPA World Awards každý rok získávají nejlepší fotoaparáty, objektivy, ale i příslušenství nebo technologie zaměřené na fotografii. TIPA sdružuje 25 renomovaných fotografických magazínů ze čtrnácti zemí a pěti kontinentů, jejichž šéfredaktoři vybírají vhodné kandidáty do užšího výběru v celkem čtyřiceti oceňovaných kategoriích. Dostat se do jejich hledáčku je přitom velmi nelehký úkol.

Práce na naší nominaci do této kategorie začaly v roce 2019 a jsem opravdu rád, že je po takové době vidět výsledek. ZPS X slučuje funkce, na které má třeba Adobe několik programů za cenu, které snad nemůže konkurovat žádný jiný program. Myslím, že v tom je naše síla oproti konkurenci,” přibližuje Thomas Urban, který za ZONER software s TIPA magazíny dlouhodobě komunikuje.

Mezi hlavními kritérii posuzuje TIPA inovativnost, využití špičkových technologií, design a ergonomii, uživatelskou přívětivost a poměr ceny a výkonu. Finalisté jsou vybíráni v několika kolech včetně hodnocení odbornou komisí. O vítězích rozhoduje valné shromáždění za přítomnosti zástupců všech magazínů v asociaci TIPA.

 

Hospodářské výsledky firmy ZONER software

Na konci srpna 2020 pro ZONER software a.s. skončil účetní rok 2019/2020, ve kterém firma dosáhla rekordního obratu. Společnost poprvé atakovala hranici 200 milionů Kč a skončila na obratu 198,9 milionů Kč. V probíhajícím účetním roce firma cíli k obratu ve výši 220 milionů Kč.

Softwarová divize a samotné Zoner Photo Studio X se na tomto obratu v účetním roce 2019/2020 podílelo 31 miliony Kč, což je rekordní číslo po přechodu na předplatný licenční model v roce 2016.

Počet předplatitelů převyšuje 33 tisíc, z nichž 9 tisíc předplatitelů s námi je bez přestávky od roku 2016, tedy od vypuštění verze X. Stále platí, že 8 z 10 uživatelů pokračují v předplatném a prodlužují svoji licenci.

 

 

 

 

 

ZONER software letos slaví 28 let od založení firmy. Po tuto dobu přináší řešení pro fotografy, počínaje v Česku nejpopulárnějším fotografickým programem Zoner Photo Studio, přes online galerii Zonerama, až po magazín Milujemefotografii.cz a širokou nabídku fotopublikací. Je také předním poskytovatelem internetových služeb, souvisejících s prezentací na internetu a e-komercí. Společnost sídlí v Brně a s pobočkami na Slovensku, v Maďarsku, Japonsku, a USA zaměstnává přes 100 pracovníků.

Kontakt pro novináře:

Pavlína Hornová

PR a akviziční manažerka

Tel.: +420 736 510 121 | e-mail: pavlina.hornova@zoner.cz

www.zoner.cz | www.zonerama.com | www.milujemefotografii.cz

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa