ZONER se zúčastnil pilotního spuštění nové DigiCert pečeti

5. května 2021 | Novinky

Společnost Zoner software spolupracuje v nejužší míře s DigiCertem, největší komerční certifikační autoritou na světě. Proto při s nasazení nové, dynamické pečeti nemohla chybět. A byl to právě Zoner software, který ji umístil na svůj web jako první.

Nová pečeť od Digicertu, Smart Seal, je vylepšená hned o několik novinek. Dokáže zobrazit detailní informace o držiteli certifikátu a ukazuje logo firmy, které se střídá s logem certifikační autority DigiCert. Jak to funguje v praxi můžete vidět již na webu SSLmarketu, který spadá pod Zoner software a prodej certifikátů nabízí.

Vedení Zoneru věří, že nová pečeť návštěvníkům pomůže v lepší autentizaci firmy a posílí  důvěrihodnost webu. „Pro budování této důvěry je pečeť DigiCert Smart Seal významným krokem vpřed. Provozovatele webu jednoznačně identifikuje dynamickým obrázkem, který zobrazuje nejen ověřené logo jejich firmy, ale i základní informace o stavu daného TLS certifikátu a o dalších bezpečnostních nastaveních webu.“ říká ředitel oddělení IT Security ze ZONER software, a.s. Ing. Jindřich Zechmeister.

Šifrování přenosu dat po síti, neboli TLS certifikát, je v dnešním době již standardem. Samotné zabezpečení sice zabrání odposlechu komunikace, ale nedokáže identifikovat identitu toho, s kým komunikujete. V současné době již může mít TLS certifikát prakticky každý. Pokud v tomto certifikátu ale nejsou informace o jeho držiteli, není možné jej autentizovat. Proto je vhodnější využívat OV nebo EV certifikáty, které tyto informace návštěvníkovi zobrazí. Pokud na pečeť kliknete, otevře se vám okénko s ověřenými informacemi o majiteli certifikátu. Autentizace je tak daleko snazší. Návštěvník tyto údaje nemusí složitě hledat v prohlížeči.

Certifikáty, které umožní zobrazení identity jsou základem v boji proti podvodníkům a phishingu. Protože součástí zobrazených informací je i datum ověření údajů a potvrzení o tom, že ten konkrétní web prošel antimalwarovou kontrolou, může si být návštěvník jistý, že se nejedná o podvodný nebo anonymní web. „Útoky na webové stránky jsou stále častější, a proto se jejich uživatelé potřebují přesvědčit, že je jimi navštívená stránka opravdu tou, za která se vydává, a že je zabezpečená,“ dodává Zechmeister.

DigiCert Smart Seal je dostupný všem majitelům Secure Site certifikátů. Pokud vás tato novinka nadchla, pak si tyto certifikáty můžete objednat na stránce sslmarket.cz a povýšit tak důvěryhodnost a bezpečnost svého webu na vyšší úroveň.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa