Zonerama v novém – krásnější galerie a přehlednější ovládání

30. května 2013 | Novinky

Zonerama je online galerie, jejíž přednostmi jsou neomezený prostor, fotky v nejvyšší kvalitě zobrazení a přímé propojení se Zoner Photo Studiem. Dnes byla spuštěna její nová verze, která přináší přehlednější a jednodušší ovládaní, nové zobrazovaní uživatelských galerií a další výrazná vylepšení.

Zoneramu neustále vylepšujeme, naším cílem je nabídnout ten nejlepší dostupný způsob jak sdílet fotografie, ať už jde o vytvoření profesionálně vypadající fotogalerie nebo jen jednoduché zaslání fotografií z dovolené přátelům. Díky novým albům a profilům působí fotografie na Zoneramě ještě působivěji než předtím,” říká Jan Kupčík, produktový manažer společnosti ZONER software.

Nejvýznamnější změnou je vzhled samotných uživatelských alb. Nově má podobu dlaždic, jejichž počet se automaticky přizpůsobuje podle šíře obrazovky. Přidána byla také možnost některé fotografie z alba vyzdvihnout, naopak byly na základě zpětné vazby uživatelů skryty mnohé rušivé prvky. Fotky mají díky těmto změnám více prostoru a celé album vypadá moderněji.

Působivěji vypadají také profily jednotlivých uživatelů. Těm dominuje široký horní pás, kam si uživatel buď nahraje libovolnou fotografii nebo zvolí efektní slideshow svých fotografií na Zoneramě. Tvůrci Zoneramy tímto činí další krok k větší přizpůsobitelnosti galerie a dávají možnost mít zadarmo vlastní profesionálně vypadající fotogalerii.

Vzhled profilů a alb nejsou však jediné změny, které nová Zonerama přináší. Jako první si návštěvník všimne, že barevné ladění celé webové služby je nyní tmavší, ale mnohem důležitějším vývojem prošlo množství vnitřních funkcí. Jmenujme alespoň kompletně nový vzhled promítání či editovatelné popisky pod fotografiemi. Do balíku novinek cestu nalezla také nová stránka s nejčastějšími dotazy uživatelů či nová šablona pro stále populární sdílení fotografií emailem.

Ve vývoji služby Zonerama rozhodně nepolevujeme, toto je jen další krok. Na začátku roku jsme uvedli největší rozlišení fotek na trhu a zároveň neomezenou kapacitu, nyní jsme se zaměřili na vzhled a použitelnost webového rozhraní,” komentuje Kupčík vývoj a aktuální stav Zoneramy a nakonec dodává: “Nový design nám otevírá dveře pro další funkce a a vylepšení, do budoucna je určitě na co se těšit.

Vlastní profil je možno vytvořit na stránce Zonerama.cz, služba je zadarmo a zcela bez reklam.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa