Podzimní Zoner Photo Studio X: Největší změny v modulu Vyvolat od uvedení ZPS X

14. září 2021 | Novinky Tiskové zprávy

Všestranný program pro správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci přináší zatím nejrychlejší zpracování fotek, pohodlnější úpravu videí a také videa ve vyšší kvalitě na Zoneramě.

Výrazně rychlejší Vyvolat

Modul Vyvolat se dočkal největšího vylepšení od vzniku ZPS X. Vyvinuli jsme nový engine, díky kterému uživatelé upraví fotky rychleji než kdy dřív. Se složitějšími úpravami si přepracovaný modul poradí ještě lépe – čím víc parametrů uživatel upraví, tím patrnější bude změna v rychlosti.

Kvalitnější úpravy a úplně nové parametry

Uživatelům se bude lépe pracovat se všemi nejpoužívanějšími funkcemi ve Vyvolat. Díky rozšířeným možnostem a novým parametrům Expozice dosáhnou fotografové výrazně lepších výsledků.

Nové parametry Bílé a Černé pracují s nejsvětlejšími a nejtmavšími tóny na fotce. Uživatel tak precizněji upraví třeba příliš tmavé pozadí, aniž by ovlivnil jiné tmavé plochy. Nová funkce Textura zvýrazní i ty nejjemnější detaily přidáním kontrastu. Skvěle se hodí třeba pro zdůraznění stébel trávy, ptačího peří nebo vzoru tkaniny. 

Vylepšení se s podzimní aktualizací dočkaly také Světla a Stíny, které nyní uživatelé upraví s daleko lepším výsledkem. Ze stínů tak dostanou víc detailů, aniž by hrozilo nepěkné vyblednutí barev. Fotograf se nemusí obávat ani výraznějších úprav, zapracovali jsme na odstranění nežádoucích obrazových artefaktů. Jednotlivé parametry navíc nyní daleko lépe spolupracují. Světla a Stíny při použití například s Expozicí podávají výrazně lepší výsledky než konkurenční programy.

Vyslyšeli jsme přání uživatelů a kompletně přepracovali Redukci šumu. Funkce je nyní snáz ovladatelná a zaručuje kvalitnější odšumění fotek, navíc o tolik rychleji, že jsme lehké odšumění přidali rovnou do výchozího zpracování RAW formátů.

Lepší práce s videem

Zoner Photo Studio X neopomíjí ani tvorbu videa. Zakládáme si na všestrannosti našeho programu, proto mají uživatelé v modulu Vytvořit k dispozici také video editor, který je s podzimní aktualizací zase o něco propracovanější. 

Při přesouvání klipů na časové ose nově uživatel uvidí v reálném čase, jaký důsledek bude mít právě prováděná operace.

Daleko snáz tak přeskládá větší počet stop. Novinkou je také možnost změnit výšku obrazové stopy nebo si určit pravidla vkládání pro každou stopu zvlášť. Čas ušetří hromadná změna parametrů u přechodových efektů.

V modulu Správce se přímo v pravém panelu uživatel dozví základní údaje o videu, odliší ho na první pohled od fotek a na miniatuře uvidí i stopáž. Video jde také jednoduše otočit na jedno kliknutí bez ztráty kvality.

Podpora formátu AVIF

Zoner Photo Studio X s podzimní aktualizací podporuje obrazový formát budoucnosti AVIF, za kterým stojí technologičtí giganti jako je Google, Netflix nebo Microsoft. Tento formát vyniká především svou vysokou kvalitou a zároveň nižší datovou náročností než třeba rozšířený JPEG. AVIF už podporují mnohé prohlížeče a Zoner Photo Studio X je teď připravené na jeho další rozšíření. 

Videorevoluce na Zoneramě

Na Zoneramě nyní uživatelé přehrají videa ve vyšší kvalitě než na YouTube a do galerie je nahrají až do formátu 4K. Zonerama také jako vůbec první online galerie na světě zařazuje experimentální podporu formátu AV1. 

V albech na Zoneramě si může uživatel nově změnit velikost zobrazených fotek, vybere si z nových variant rozložení na řádky nebo zvolí odsazení. Fotografové ušetří čas při zakládání nové galerie, protože nyní snadno zkopírují nastavení z již existující galerie.

Zoner Photo Studio X si může každý zdarma vyzkoušet po dobu jednoho měsíce. Uživatelé, kterým už vypršela zkušební lhůta, mají možnost vyzkoušet novinky po dobu 15 dní.

Zoner Photo Studio v roce 2021 obdrželo prestižní ocenění TIPA World Awards jako nejlepší software pro zpracování fotografií. Organizace EISA (The Expert Imaging and Sound Association) pak ZPS X ocenila jako nejlepší fotografický software roku.

Kontakt pro novináře:

Michal Prouza

Ředitel SW divize

Tel.: +420 736 510 092 | e-mail: michal.prouza@zoner.cz

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa