CZECHIA.COM spouští registraci domény .NAME

11. ledna 2007 | Tiskové zprávy

Společnost ZONER software, s.r.o. rozšířila na stránkách svého webhostingového projektu CZECHIA.COM, nabídku služeb o registraci domény .name, určené zejména pro registraci osobních jmen a názvů.

CZECHIA.COM rozšířila své služby a od 10. 1. 2007 nabízí svým zákazníkům registraci domény .name. Tato doména je generickou doménou nejvyššího řádu a je určená pro osobní webové prezentace. Správcem .name domény je společnost The Global Name Registry Ltd. a zákazníci, kteří mají o tuto doménu zájem si ji mohou objednat na stránkách www.czechia.com za roční udržovací poplatek 390 Kč bez DPH.

Doména .name byla zavedena již v roce 2001, registrace však byly přijímány až v roce 2002. V době zavedení této domény bylo možné registrovat pouze domény ve formátu jmeno.prijmeni.name, přičemž část prijmeni.name byla sdílena více lidmi, tzn. že mohly existovat domény pavel.novak.name a zároveň jan.novak.name. Dále mohly existovat e-mailové adresy pavel@novak.name a jan@novak.name. Jelikož popsaný formát nebyl moc populární, byla pravidla registrace změněna, a nyní je možné registrovat i jména na druhé úrovni.

Více o doménách .name najdete na stránkách http://www.czechia.com/clanek/domeny-name.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa