Zoner uvádí dva nové produkty pro digitální fotografii

1. března 2005 | Tiskové zprávy

Společnost ZONER software představila dva nové produkty pro práci s digitálními fotografiemi z řady označované jako Zoner Photo Utilities. Tyto nástroje jsou také standardní součástí různých verzí programu pro kompletní zpracování digitálních fotografií Zoner Photo Studio 7 nebo grafického editoru Zoner Callisto 5. V samostatné edici jsou nyní k dispozici uživatelům, kteří požadují pouze konkrétní funkcionalitu z jinak komplexnějšího řešení.

Zoner Photo Print je průvodce pro snadný tisk fotografií a export tiskových alb do PDF odvozený od silného tiskového nástroje programu Zoner Photo Studio 7 Professional. Uživatelům umožní vytisknout originální fotografická alba s kolekcemi fotografií ve stovkách různých podob. Podporováno je několik rozličných způsobů tisků fotografií v závislosti na požadovaném výstupu: tisk podle grafických šablon, indexových stránek, kalendářů a optimalizované tisky. Každý průvodce má několik kroků s bohatými možnostmi nastavení. Formát grafických tiskových šablon je veřejný a další tiskové šablony je možné připravovat v grafickém editoru Zoner Callisto.

Zoner Web Gallery je průvodce automatizovaným generováním webových fotogalerií podle předpřipravených šablon a odvozený je rovněž z exportního nástroje programu Zoner Photo Studio 7. K tvorbě galerií není třeba vůbec žádná znalost kódu HTML, k nastavování vzhledu galerií slouží několik desítek parametrů s přehledným nastavením v průvodci. Hotovou sadu HTML stránek lze bezprostředně prohlížet v internetovém prohlížeči, uložit na disk nebo rovnou nahrát přes FTP na zadanou adresu. Vytvořené webové galerie jsou standardně založeny na technologii CSS a jejich formát je dokumentován.

Doporučená koncová cena obou produktů je 499 Kč vč. DPH a z obou z nich poskytuje Zoner možnost upgrade na Zoner Photo Studio 7 Professional, z produktu Zoner Photo Print je navíc možnost upgrade i na Zoner Callisto 5. Produkty jsou určeny pro nejširší uživatelskou veřejnost a jejich distribuce se proto předpokládá především v sítích obchodních řetězců. Produkty budou mít možnost uživatelé získat také zdarma s řadou výrobků digitální techniky, zejména digitálních fotoaparátů a tiskáren.

Do řady produktů Zoner Photo Utilities patří také již dříve uvedený freewarový klient pro sestavení a odesílání zakázek internetové sběrny pod názvem Zoner Photo Client 3.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa