Zoner software s.r.o. vstupuje do společnosti Explorer a.s.

21. března 2005 | Tiskové zprávy

Zástupci společností Zoner software a Explorer se minulý týden dohodli na majetkovém propojení obou společností. Zoner software se tak stal 100% akcionářem webhostingové společnosti Explorer, která si však dál zachováva svou plnou identitu.

Zoner software i Explorer jsou významnými hráči na webhostingovém trhu a jejich spojení je jen dalším logickým krokem v pokračující koncentraci domácího trhu hostingových služeb. Propojením aktivit obou společností získají především zákazníci. Zoner software přináší především finanční zázemí, zkušenosti a znalosti trhu, Explorer potom svou přítomnost v pražském regionu, flexibilní přístup a technologická vylepšení. Obě společnosti budou stále podnikat a propagovat služby pod svým jménem a zákazníci budou mít k dispozici služby a technologie, na které jsou zvyklí.

Milan Behro, majitel Zoner software k celé transakci uvádí: „Jsem velmi rád, že se nám podařilo přesvědčit zástupce společnosti Explorer o výhodnosti spojení aktivit obou společností. Jsem přesvědčen, že společně budeme mít na trhu ještě silnější pozici.“ Jan Staněk, dosavadní člen představenstva Explorer a.s. k tomu dodává: „Už na začátku jednání nás potěšil zájem takového hráče, jakým Zoner software je. Bereme to jako ocenění naší dosavadní práce a jsem přesvědčen, že společně jsme schopni český hostingový trh ještě významně změnit.“ Podle zástupců obou společností jsou na nejbližší období připraveny společné kroky, které významně ovlivní českou webhostingovou scénu. Již v průběhu května představí Explorer zcela nové služby, které lze v mnoha ohledech považovat za unikátní.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa