ZONER spravuje 100.000 domén (TZ 4/2010)

5. února 2010 | Tiskové zprávy

Společnost ZONER software spravuje více než 100.000 domén. Největší procento tvoří domény s koncovkou CZ, kterých ZONER nyní spravuje 60.000. Významný podíl mají i domény COM, NET a INFO, kterých je kolem 13.000, stejný počet připadá na domény EU.

Společnost ZONER, provozovatel webhotingového projektu CZECHIA.COM a registračního portálu regZone.cz, dosáhl na začátku roku 2010 významného milníku v počtu spravovaných domén. Celkem dnes pro zákazníky spravuje přes 100 tisíc domén různých koncovek z celého světa. Největší zastoupení mají samozřejmě domény CZ.

„Výrazný nárůst domén jsme zaznamenali na podzim 2009, kdy byla spuštěna registrace evropských domén EU s diakritikou a zákazníci začali mít zájem i o diakritiku v doménách COM nebo NET. Nyní spravujeme téměř 10.000 domén s háčky a čárkami, z toho 6.000 domén je s koncovkou EU,“ řekl Petr Komárek, ředitel internetové divize.

Nový impuls ke zvýšenému počtu registrovaných domén dalo také nedávné zlevnění velkoobchodní ceny domén CZ. Zákazníci tak mohou na stránkách projektů získat novou doménu již za 199 Kč bez DPH.

Více informací k webhostingovým projektům společnosti ZONER software najdete na stránkách www.czechia.com a www.regZone.cz.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa