Zoner Photo Studio 7 – novinka digitálního podzimu

1. září 2004 | Tiskové zprávy

Brněnská společnost ZONER software, s. r. o., představí v premiéře na mezinárodním veletrhu Invex 2004 v Brně novou verzi programu pro zpracování digitálních fotografií Zoner Photo Studio 7. Pod novým názvem se představuje následovník úspěšné řady známého programu Zoner Media Explorer. Název produktu nyní lépe vyjadřuje současné zaměření produktu směrem k digitální fotografii a také více vystihuje, že produkt není jen pouhý prohlížeč, ale daleko komplexnější produkt pro zpracování digitálních fotografií.

V nové verzi se uživatelé mohou těšit na řadu funkčních novinek i změn v uživatelském prostředí. Řadu filtrů pro vylepšení obrazu doplní například tradičně příznivě uživatelsky konfigurovatelný efekt „prosvětlení stínů“, někdy též nazývaný „digitální blesk“. Pokročilí uživatelé ocení možnost nelineárního výběru libovolné částí obrazu v editoru výběrem pomocí lasa nebo magické hůlky. Velmi výraznou změnou prošel tiskový výstup, který nyní nabízí dynamicky generované indexových tisky, automatické kalendáře či tzv. „spořič papíru“, neboli optimalizovaný tisk netypických formátů na tiskovou stránku. Právě v oblasti tiskového výstupu dochází k těsnějšímu provázání s aplikací Zoner Callisto 5 ze stejné autorské dílny. Uživatelé, kteří používají oba programy, nyní získávají jedinečný publikační nástroj pro tvorbu fotografických alb.

Přelomovou novinku v programu představuje integrace podpory digitálního podpisu fotografií. Zoner Photo Studio obsahuje nástroje pro komfortní podepisování i ověřování fotografií pomocí podepsaných standardní asymetrické šifry, tzv. zabezpečeného elektronického podpisu, dle mezinárodních standardů. Při vývoji byly uplatněny zkušenosti získané v oblasti bezpečnosti dat při vývoji řešení pro Certifikační autoritu Czechia. Podobné propojení je u podobného typu programu zcela unikátní.

Zoner Photo Studio bude k dispozici v tradičních funkčně odstupňovaných verzích označovaných PROFESSIONALHOME a CLASSIC, k nimž nově přibude speciální verze ENTERPRISE, určená výhradně pro multilicenční zákazníky, zejména v podnikové sféře, vysokém školství a státní správě.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa