Domény EU českých zájemců nastartovány

27. března 2006 | Tiskové zprávy

Během posledního březnového víkendu bylo aktivováno více než 50 nových EU domén, které získali zákazníci prostřednictvím akreditovaného registrátora ZONER software v 1. fázi registračního procesu.

Celý registrační proces, rozdělený na několik fází, má svá pravidla. Jedním z pravidel sunrise period je i 40-ti denní „neaktivní“ období, které nastává po schválení nároku na doménové jméno. V tomto období mohou neúspěšní uchazeči podat protest a pokusit se v právním řízení získat doménu ve svůj prospěch. Pokud však žádný protest během 40 dnů podán není, nic nebrání sdružení EURid k aktivaci domény.

První aktivovanou doménou EU registrátora ZONER software , byla doména „apetit.eu“, která byla aktivována dne 3. března 2006. Do 25. března však byly aktivovány pouze další 2 domény. Nyní jsou již mezi desítkami aktivovaných domén například názvy radioimpuls.eu, eskon.eu, kalab.eu, hustopece.eu, litovel.eu, prerov.cz, karvina.eu a další. Jednou z domén je také zoner.eu, společnosti ZONER software.

„Díky aktivaci domény je do internetu zanesena informace, na jakém serveru se nachází internetové stránky, a uživatelé si je tak mohou zobrazit ve svých prohlížečích. Předpokládáme, že naši zákazníci nejdříve nastaví novou doménu na zobrazování současných stránek, např. CZ, COM a časem připraví samostatnou prezentaci.“ říká Petr Komárek, manažer internetových služeb ZONER software.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa