Zoner software se stává akreditovaným registrátorem domén EU

24. června 2005 | Tiskové zprávy

Evropskou doménu s koncovkou EU bude možné získat prostřednictvím akreditovaných registrátorů. Jedním z nich je od dnešního dne také firma Zoner software, která provozuje doménový registrační systém www.regzone.cz.

Získání statutu akreditovaného registrátora je nezbytným krokem k poskytování plnohodnotných registrací evropských domén. Koncový zákazník, který projeví zájem o doménu EU, bude díky projektu regZone.cz napojen přímo na evropský registr domén www.EURid.eu.

Rovněž se zvýší šance na získání požadované EU domény u všech zákazníků, kteří si na eu.regzone.cz doménu předregistrovali. Dosud bylo předregistrováno téměř 4.000 doménových jmen. Překvapením jistě není, že v několika desítkách případů byla předregistrována doména sex.eu. Druhou nejpopulárnější doménou bylo shop.eu, na dalších místech se objevují vesměs krátká a často používaná slova v anglickém jazyce.

Prozatím lze v rámci projektu regZone.cz provádět pouze předregistrace domén EU. Ty jsou bezplatné a bez záruky získání požadované domény. Volná registrace domén EU by se měla spustit během příštího roku. Očekávaná cena za roční registraci EU domény by měla být okolo 500 korun.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa