ZONER rozdal svým zákazníkům už přes 100 000 SSL certifikátů Basic DV

17. srpna 2016 | Tiskové zprávy

V Brně dne 17.8. 2016 – Česká společnost ZONER software rozdala svým zákazníkům prostřednictvím svého projektu CZECHIA.COM již přes sto tisíc důvěryhodných a bezplatných SSL certifikátů Basic DV od Symantecu.

Bezplatný certifikát Basic DV vznikl pro vybrané webhostery z iniciativy největší certifikační autority světa Symantec, která ho poskytuje s cílem zvýšit a rozšířit dostupnost šifrování běžným uživatelům a usnadnit jim přechod na HTTPS protokol. Tento bezplatný SSL certifikát je plně důvěryhodný ve všech aktuálních prohlížečích a představuje první krok k základnímu zabezpečení internetových služeb, jelikož umožní používat šifrovaný HTTPS protokol.

ZONER software získal možnost vystavování Basic DV exkluzivně díky dlouholeté spolupráci s CA Symantec a stal se tak jedinou společností v České republice, která tento certifikát může bezplatně poskytovat svým zákazníkům.

„Iniciativu Encryption Everywhere vítáme, protože sdílíme názor, že šifrovat se má veškerá komunikace na internetu. Proto jsme se přidali co nejdříve a certifikáty vystavujeme jak pro webhosting, tak i pro parkované domény. Zákazníci mají ideální příležitost seznámit se s HTTPS, ověřit si bezproblémový chod zabezpečeného webu a připravit se k přechodu celého internetu na šifrovaný protokol HTTP/2, který nahradí zastaralé HTTP z 90. let,“ vysvětluje specialista pro bezpečnostní SSL certifikáty a manažer projektu SSLmarket Jindřich Zechmeister.

Předpokladem pro vystavení certifikátu je zaregistrování domény u ZONERu a použití našich nameserverů (DNS) u příslušné domény, jelikož zde probíhá plně automatické ověření přes DNS záznam.

Zákazníci si pak mohou vystavit neomezený počet certifikátu Basic DV a nainstalovat si ho jedním kliknutím na webhosting u ZONERu. Pokud má zákazník vlastní server, může si certifikát stáhnout s privátním klíčem a začít ho používat i na svém serveru. Platnost certifikátu je stejná jako délka registrace domény a jeho obnova je prováděna automaticky při jejím prodloužení.

Rozdali jsme již přes sto tisíc certifikátů Basic DV a neustále v tom pokračujeme. Nyní může používat zabezpečený HTTPS protokol opravdu každý. Stačí mít doménu registrovanou u ZONERu.

„Doba, kdy se majitel webu rozhodoval o nasazení certifikátu pouze na základě sběru osobních a citlivých dat, je nenávratně pryč. Zabezpečení návštěvníků webu pomocí HTTPS je nyní dostupné každému a neznám důvod, proč ho nevyužít. Našim zákazníkům se snažíme nasazení HTTPS maximálně zjednodušit. Věřím, že to ocení nejen oni, ale i návštěvníci jejich webů,“ dodává majitel společnosti ZONER software, a. s., Milan Behro.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa