Technologii PHP ve verzi 5 lze zdarma vyzkoušet na www.php5.cz

8. listopadu 2004 | Tiskové zprávy

Na adrese www.php5.cz si mohou vývojáři internetových aplikací vyzkoušet výhody skriptovací technologie PHP v nové verzi 5 na reálném webovém serveru. Za novým projektem stojí přední český poskytovatel hostingu ZONER software.

Služba nabízí zdarma hosting včetně možnosti používat databázi MySQL. To programátorům umožňuje testovat vlastní dynamické aplikace na platformě Linux. K dispozici je 10 MB diskového prostoru a podpora technologie PHP5 na webovém serveru Apache. Server běží na operačním systému Linux Gentoo. Webové aplikace fungují na doméně 3. řádu, např. http://jmeno.php5.cz. Soubory virtuálního serveru lze spravovat pomocí FTP, ke správě MySQL databáze je možné použít webovou administraci phpMyAdmin.

Na projektu PHP5.cz v současnosti participuje téměř stovka registrovaných vývojářů. Programátoři mohou využívat diskusní fórum, kde si lze vyměňovat zkušenosti a názory nebo řešit problémy spojené s vývojem aplikací. Jednou ze sekcí webu www.php5.cz je i stránka se softwarem, který si mohou zájemci zdarma stáhnout. Především jde o kompletní balíček PHP 5.0.2, instalační soubory databáze MySQL 4.0.21, webový server Apache 2.0.52 nebo třeba zdrojové kódy phpMyAdmin 2.5.6.

Cílem freehostingu www.php5.cz je zpřístupnit vývojářům nové technologie. Sami si tak mohou ověřit, zda-li je nová platforma dostatečně stabilní, rychlá a bezpečná. Pokud budou chtít zájemci pokračovat a nebudou jim postačovat omezené možnosti hostingu zdarma, mohou využít placené webhostingové služby www.czechia.com.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa