Zoner Photo Studio 12: Převratné novinky v novém moderním designu

15. září 2009 | Tiskové zprávy

Na podzimní prodejní sezónu tradičně připravila brněnská společnost ZONER software, a. s., novou verzi oblíbeného programu Zoner Photo Studio. Verze 12 se zaměřuje spíše na zásadní inovace s vysokou přidanou hodnotou.

Už po prvním spuštění zaujme nový vzhled aplikace, který je pokračováním zásadních ergonomických i vzhledových změn započatých v předchozí verzi. Nově je jako výchozí nastaveno tmavé rozhraníumožňující uživateli lépe se soustředit na vlastní úpravy fotografií. Nyní je rozhraní Zoner Photo Studia rozděleno do čtyř modulů: Správce, Prohlížeč, Editor a Zpracování RAW. Okna jednotlivých modulů se otevírají v podobě záložek v hlavním okně Zoner Photo Studia a lze mezi nimi jednoduše přepínat, což přispívá k přehlednosti práce s více otevřenými soubory. Záložky ocení uživatelé např. při přenášení výřezů z jednoho obrazu do druhého. Mohou při tom využít další novinku – transformaci výřezů. Ta umožňuje plynule otáčet či jinak transformovat vkládaný obrázek přímo nad původním obrázkem. Změny v prostředí se dotýkají funkčních úprav panelu s informacemi a dále přímých nástrojů editoru, pro něž lze nyní ukládat přednastavené hodnoty.

Zásadní inovace se týká práce se soubory RAW, pro které byl v programu vytvořen zcela nový modul. Kromě kompletně přepracované uživatelské podoby rozhraní je klíčovou novinkou možnost sestavení fronty souborů pro časově náročné zpracování, jejíž spuštění lze aktivovat po dokončení nastavení parametrů konverze pro každou fotografii ze série. Konverze nyní také přímo poskytuje volby pro vytvoření HDR snímku, nastavení tonálních křivek a další pokročilé možnosti. Nová podoba zpracování RAW souborů je inovací, která ušetří uživatelům zvyklým pracovat s těmito soubory doslova hodiny času.

Pro efektivní práci s objemným archivem fotografií přichází nová verze s funkcí Katalog, která umožňuje zobrazit fotografie z vybraného časového úseku podle času pořízení napříč fyzickými složkami. Mezi další novinky patří možnost získání obrázků ze souborů PDF, která je velice důležitá především pro uživatele kancelářských skenerů. Plejádu novinek doplňují nové efekty pro změnu barvy, měkké doostření či tzv. Droste efekt.

Vizuální a funkční změny doplňuje velké množství vylepšení jádra programu a algoritmů, jako např. další optimalizace pro vícejádrové procesory, zrychlení vyhledávání nebo přepracované algoritmy pro skládání komplikovaných panoramat.

Zoner Photo Studio 12 bude k dispozici uživatelům od 21. září 2009 ve formě elektronických licencí. Verze na CD bude na trh uvedena o dva týdny později 5. října 2009. Veřejná prezentace a křest programuproběhnou u příležitosti veletrhu Interkamera 2009 v listopadu na brněnském výstavišti.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa