Zoner Photo Studio 11 – slušná porce novinek

9. září 2008 | Tiskové zprávy

Společnost ZONER software, s. r. o., uvádí další generaci oblíbeného nástroje pro zpracování digitální fotografie Zoner Photo Studio 11. Nová verze přináší novinky jak pro pokročilé, tak i pro méně zkušené uživatele.

Již při spuštění jsou patrné výrazné změny v uživatelském rozhraní. Nové, graficky sladěné ikony s volitelnou velikostí v nástrojových panelech s možnostmi větší míry konfigurovatelnosti obsahu jsou jen jednou z mnoha změn k lepší ergonomii ovládání. Novinkou pro rychlejší práci je také nové okno Akce,zjednodušující přístup ke všem nástrojům. Nové okno Prohlížeč se základními nástroji pro rychlé prohlížení obrázků nahrazuje nutnost otevírání celého okna Editoru se všemi nástroji. Právě v Editoru čekají na uživatele výrazné novinky. Jde především o maskování grafických operací a ruční editace výběrů myší na dočasné hladině, které otevírají cestu k používání pokročilých grafických postupů. Ve spojení s magnetickým lasem či eliptickým výběrem významně posouvají dále hranici editačních možností. Naopak méně zběhlí uživatelé spíše ocení zcela nový nástroj pro automatické vylepšení fotografie či obdobně snadný nástroj pro odstranění červených očí „jedním kliknutím“.

Podobně jako v několika předchozích verzích se úprav dočkaly také algoritmy. Nová verze dokáže naplno využít výkonu vícejádrových procesorů rozložením běhu operací na více jader. Další zrychlení představuje implementace grafických knihoven Intel® Integrated Performance Primitives (IIPP). Například při tvorbě DVD prezentací představují změny až několikanásobné urychlení. Také další, výpočetně náročné algoritmy, byly optimalizovány tak, aby byl potenciál procesoru maximálně využit.

Funkce automatického třídění obrázků podle zadaných parametrů dokáže roztřídit do předvolené struktury složek i velmi nesourodou směs fotografií. Práce s informacemi byla obohacena o definici uživatelských informací k fotografiím a také o rozšířené vyhledávání podle libovolných textových polí. Doplněna byla podpora barevných značek, které jsou stejně jako uživatelské informace definovány podle uznávaných standardů. Také populární práce se zeměpisnými souřadnicemi se dočkala významného rozšíření v podobě oboustranné spolupráce s mapovým serverem GoogleMaps® a aplikací GoogleEarth®, včetně exportu od formátů KML a KMZ či speciální webové galerie pro GoogleEarth®.

V přehledu novinek nechybí nové a aktualizované nástroje pro podporu zpracování RAW souborů, skládání a rozpojování vícestránkových TIFF souborů, velké množství nových, moderně pojatých atraktivních šablon pro webové galerie či často požadované změny při tvorbě kalendářů jako jsou týdenní a jednořádkové měsíční kalendáře.

Zoner Photo Studio 11 bude opět dostupné ve dvou základních funkčně odlišných edicích. Edice Professional za 1 999 Kč vč. DPH je orientovaná na zkušené uživatele a odlehčená edice pro širokou skupinu méně zkušených uživatelů Home za 1 199 Kč vč. DPH. Další speciální edice jsou určeny pro profesní užití a OEM partnerskou spolupráci. Pro stávající uživatele bude nová verze dostupná formou odstupňovaného upgrade.

Zoner Photo Studio 11 se začne prodávat 6. října a zákazníci mohou očekávat speciální ceny při příležitosti výstavy Interkamera 2008 v Brně.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa