Křest a autogramiáda knihy „AKT“ – v Paláci knih Luxor Praha

13. září 2007 | Tiskové zprávy

Milovníkům krásných fotografií a obdivovatelům ženské (ale i mužské) krásy je určena kniha Akt – naučte se fotografovat kreativně. Autogramiáda spojená se křtem se uskuteční 18. 9. 2007 od 16.30 hodin v Paláci knih Luxor, Václavské náměstí 41, Praha. Účast přislíbili fotografové Brunclík, Brunclíková, Durňák, Fišerová, Ksandr, Saudková, Skoupilová, Sejkot, Scheufler, Šálek, Špaček, Zika, Vano, Vojíř, Teraza z Davle a další. Průvodního slova se ujme šéfredaktor vydavatelství Zoner Press Pavel Kristián.

Registrátor ZONER software spravující více než 40.000 českých doménových jmen snižuje cenu domény CZ dříve než je plánované snížení velkoobchodních cen domény CZ. Cena domény pro koncové zákazníky je snížena na cenu 450 Kč, resp. 535 Kč včetně DPH.

Fotografie aktu měla vždy své příznivce i odpůrce. Ve více než 160leté historii fotografie se fotografie aktu pohybovala mezi absolutními zákazy (ještě mnohde uplatňovanými), přes jistou míru tolerance až po naprostou tvůrčí volnost a plnoprávné postavení mezi ostatními fotografickými disciplínami. Kniha není sestavena prvoplánově jako přehled několika vybraných autorů – snahou je inspirovat, motivovat fotografy, kteří stojí na začátku své vlastní tvorby, a ukázat jim velké rozpětí a možnosti fotografie aktu, od čistě estetického rozměru až po fotografie s výraznou erotikou a živočišným přístupem, od téměř dokumentárního pojetí po velmi intimní fotografie, od české fotografické historie po nejaktuálnější současnost.

Seznam autorů:
Pavel Scheufler (úvodní historický úvod), Irena Armutidisová, Pavel Brunclík, Katarina Brunclíková, František Drtikol, Tomáš Durňák, Miloš Fic, Milada Fišerová, Gabina, Martin Kinkal, George Jiří Ksandr, Taras Kuščynskyj, Pavel Mára, Jan Pohribný, Jan Saudek, Sára Saudková, Roman Sejkot, Petra Skoupilová, Petr Šálek, Libor Špaček, Tereza z Davle, Robert Vano, Miloš Vojíř a Adolf Zika.

Všichni zájemci mohou získat detailní informace o nové knize na internetové adrese www.zonerpress.cz. Na webové stránce jsou k dispozici ukázky z knihy ve formátu PDF a také on-line objednávkový formulář.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa