Bezplatný SSL certifikát ke každé doméně od ZONERu

15. března 2016 | Tiskové zprávy

Česká společnost ZONER software, a. s. se zúčastnila světové konference WorldHostingDays 2016 a pod záštitou největší certifikační autority Symantec pomáhá k výraznému rozšíření HTTPS protokolu pomocí základního bezplatného Basic DV SSL certifikátu.

Nový Basic DV má sloužit především ke zvýšení dostupnosti šifrování i pro běžné uživatele. Vznikl pod záštitou Symantecu, který svým nejvýznamnějším partnerům umožnil poskytovat tento základní a bezplatný SSL certifikát i svým zákazníkům. Jedním z těchto významných partnerů je i český projekt ZONERu – SSLmarket, který je největší prodejce SSL certifikátů v České republice a má za sebou několik úspěšných expanzí do zahraničí.

„Bezpečnost nemá být za poplatek. Cílem nového bezplatného SSL certifikátu je ukončení provozu na nezabezpečeném HTTP protokolu a snadný přechod na šifrovaný protokol HTTPS pro všechny majitele domén.“ uvedl specialista pro bezpečnostní SSL certifikáty Bc. Jindřich Zechmeister , manažer projektu SSLmarket. ZONER bude certifikát Basic DV nabízet po celém světě, včetně zákaznické podpory.

Basic DV slouží jako vstupní brána k šifrovaného HTTPS protokolu. Probíhá zde plně automatické ověření přes DNS záznam. Při vystavování jsou kontrolovány hodnotné domény. To znamená, že pro domény typu prihlaseni-nazevbanky.cz se certifikát nevydá. Oproti jiným bezplatným certifikačním autoritám tak předchází riziku phishingu, který by byl opatřen HTTPS protokolem. Dále nebude SSL certifikát vydán znovu k již existujícímu. Tím jsou výrazně chráněni majitelé domén před nežádoucí manipulací s certifikátem. Basic DV bude mít stejnou dobu platnosti, jako je délka registrace domény.

„Na rozdíl od jiných bezplatných certifikačních autorit a self signed certifikátů důvěryhodnost v prohlížečích garantuje největší certifikační autorita světa – Symantec.“, doplnil Zechmeister.

Nyní může používat zabezpečený HTTPS protokol opravdu každý. Stačí mít doménu registrovanou u ZONERu. Zaregistrovat či převést ji můžete snadno na https://www.sslmarket.cz/ziskejte-https

Aktuálně probíhá beta testování. SSL certifikáty Basic DV jsou nyní vystavovány s testovací certifikační autoritou. Plně důvěryhodné budou od 1.4.2016 a poté bude možné je použít i na produkční web.

Poznámka pro editory:

ZONER software, a.s., je významná společnost, která se zabývá vývojem a distribucí software a současně patří k předním poskytovatelům internetových služeb. Od roku 2006 společnost nabízí prostřednictvím projektu SSLmarket i důvěryhodné SSL certifikáty od významných světových autorit. Nyní je první firma v ČR a na Slovensku, která poskytuje bezplatně SSL certifikát od Symantec ke všem doménám.

Pro více informací kontaktujte: Bc. Jindřich Zechmeister Symantec Web Security Symantec Sales Expert ZONER software, a.s., Nové sady 18, 602 00, Brno E-mail: jindrich.zechmeister@zoner.cz Tel: +420 736 510 028

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa