Nové Zoner Photo Studio pro Android – Prohlížení fotografií na televizi nikdy nebylo jednodušší

10. ledna 2014 | Tiskové zprávy

Uživatelé mobilní verze Zoner Photo Studia, v České republice nejpopulárnějšího programu na práci s digitální fotografií, se dnes dočkali nového buildu. Bezplatná aplikace pro Android nově umožňuje komunikovat s chytrými televizemi a zobrazit na nich fotografie z libovolného uložiště – rychle, jednoduše, pomocí technologie DLNA.

Problematika práce se snímky pro nás nekončí jejich úpravou, naopak v ZONERu vytváříme pro fotografy komplexní řešení. Ve vývoji aplikace pro mobilní zařízení jsme se zaměřili na sdílení skrze chytré televize. S novým Zoner Photo Studiem pro Android tak normálně pracujete s fotkami ve vašem telefonu či tabletu a kdykoliv je zobrazíte na televizi, automaticky pomocí jediného tlačítka,“ říká o nové verzi Jan Kupčík, produktový manažer ZONER software, a dodává: „Stejné řešení máme připraveno i pro Chromecast, v podstatě čekáme na specifikace od Googlu, následnou implementaci pak předpokládáme na několik dní.

Pro přenos informací mezi mobilním zařízením a televizí používá Zoner Photo Studio pro Android technologie DLNA. Tato technologie představuje současný standard v chytrých televizích, čímž je zajištěna kompatibilita na všech zařízeních bez ohledu na značku televizoru. Zoner Photo Studio pro Android přitom neumí pouze posílat a ovládat obraz na televizi, ale také spravovat obsah samotného DLNA serveru na mobilním zařízení.

Propojení televizí s mobilními zařízeními je jedním z nejsilnějších trendů v sektoru spotřební elektroniky, ukazují to nejen nová zařízení na trhu, ale hlavně statistiky prodejů a využívání. Chytrou televizi vlastní v sousedním Německu přes třetina domácností, zásadní nárůst těchto zařízení se pro rok 2014 předpokládá i České republice.

Zoner Photo Studio je na Google Play pravidelně aktualizováno a navzdory nulové ceně přináší množství funkcí známých z placených aplikací. Datum vydání nové verze není žádným překvapením, naopak jasným signálem, že Zoner Photo Studio je v současné verzi Chromecast ready. Uživatelé bezplatné aplikace, kteří Google zařízení vlastní se mohou těšit na tuto funkci v nejbližší době.

Zoner Photo Studio pro Android lze bezplatně stáhnout z Google Play, k jejímu spuštění potřebujete operační systém Android 4.0 nebo novější. Aplikace je lokalizovaná do 7 jazyků včetně češtiny. Novinkou současného buildu 2.3 je také lokalizace do slovenského jazyka.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa