Online galerie Zonerama v novém designu, responzivní a s prvky sociální sítě

14. května 2014 | Tiskové zprávy

Česká společnost ZONER software dnes zveřejnila novou verzi galerie Zonerama. Neomezená online galerie prošla asi nejzásadnější změnou designu od jejího uvedení v roce 2011. Kromě nového, plně responzivního, vzhledu přináší také nové sociální funkce jako je sledování uživatelů či oblíbených alb.

“Používat Zoneramu znamená mít možnost se pochlubit svými fotografiemi kdykoliv, kdekoliv a v té nejvyšší kvalitě. První krok jsme udělali zrušením veškerých omezení velikosti – jak jednotlivých fotografií, tak celého účtu. Nový design pak znamená, že fotky i galerie vypadají vždy skvěle, bez ohledu na to, na kterém zařízení je ukazujete,” popisuje vývoj galerie Jan Kupčík, produktový manažer společnosti ZONER software.

Zonerama je nově plně responzivní, fotografie a uživatelské galerie tak vypadají skvěle na libovolném zařízení – od mobilních telefonů po chytré televize. Když je řeč o chytrých televizích, nová Zonerama nabízí ještě jednu novinku – lze přímo z ní vysílat na zařízení Chromecast. Z prohlížeče na televizi tak zobrazíte libovolnou fotografii jedním kliknutím myši.

Zonerama již obsahuje milióny fotografií od fotografů z celého světa, přibývá i počet uživatelů. “Vedle mimořádně talentovaných amatérů využívá výhod naší online galerie stále více profesionálních fotografů. S kvalitou obsažených fotografií samozřejmě rostl také požadavek na snadné sledování dalších aktivit jejich autorů,” popisuje Kupčík. Na webu zonerama.cz proto přibyly prvky sociální sítě. Díky možnostem označit album nebo fotografii jako oblíbené a sledovat konkrétní uživatele tak nyní není Zonerama jen místem pro prezentaci fotografického portfolia, ale zároveň zdrojem fotografické inspirace.

Z mnoha dalších novinek zmiňme alespoň prohlížení fotografií. To je nyní rychlejší, u fotek se zobrazuje celý EXIF, a libovolné fotky lze snadněji sdílet, ať již přes sociální sítě či mail.

Zonerama je online galerie, která uživatele neomezuje prostorem. Nemá limit pro velikost uživatelského účtu a fotografie ve formátu JPEG nekomprimuje ani nemění rozlišení. Je zcela zdarma, navíc s ní lze pracovat přímo v prostředí Zoner Photo Studia, v České republice nejpopulárnějšího programu na práci s digitální fotografií.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa