StB a Božena Němcová? Co možná ani nevíte… (TZ 08/2011)

19. dubna 2011 | Tiskové zprávy

český autor František Novotný zahajuje ediční řadu Kroniky karmínových kamenů knižním románem o ikoně české literatury, Boženě Němcové, knihou Prsten od vévodkyně. Skutečné události ze života této významné postavy českých dějin se v příběhu prolínají s fikcí a vše zasahuje až do současné reality.

Co všechno zajímalo StB a kdo disponuje získanými informacemi? Co vedlo autora ke spojení jména Boženy Němcové a StB? Proč kniha není pouhou biografií slavné spisovatelky a řadí se spíše do fantasy literatury? Jak se píše historický román s přesahem do současnosti a nebál se autor ožehavých témat?

To a mnohé další se dozvíte:

  • 5. 5. 2011 (čtvrtek) od 17 hodin, Palác knih Luxor, Václavské náměstí, Praha. Autorské čtení spojené s autogramiádou. Knihu pokřtí spisovatelka a vedoucí projektu KKK Františka Vrbenská.
  • 15. 5. 2011 (neděle) ve 13 hodin, Autorský sál v levém křídle Výstaviště Praha, Holešovice. Povídání s autorem se uskuteční i v průběhu knižního veletrhu Svět knihy, kam jste srdečně zváni. Hostem bude Františka Vrbenská.
Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa