Zoner FOTOden – cesta k dobré fotografii (TZ 12/2012)

12. září 2012 | Tiskové zprávy

Ve středu 5. 9. 2012 uspořádal ZONER (ve spolupráci s Fotoinstitutem, společností Fomei a.s. a Nikon s.r.o. jako hlavními partnery) v Praze, KC Zahrada Chodov první z řady akcí pro fotografy pod názvem Zoner FOTOden. Jeho hlavním tématem bylo Světlo, svícení a blesky. Účast zájemců o fotografování byla vysoká.

Pro návštěvníky byl připraven bohatý program – proběhlo 9 přednášek a více než 20 workshopů, jejichž účastníci měli možnost prakticky si vyzkoušet zábleskovou techniku společnosti Fomei, práci s externími blesky Nikon nebo studiové vybavení předváděné společností Photon Europe. Pro řadu fotografů byly zajímavé přednášky společnosti EIZO a vystoupení firmy Quentin zaměřené na kvalitu zobrazování – monitory a postupy, jak na nich dosáhnout co nejlepšího zobrazování fotografií. Z dalších přednášek je možné zmínit např.: „Cestovatelská fotografie“ (Helena Macenauerová), „Zoner Photo Studio v praxi“ (Jaroslav Krejčí) nebo „Kreativní světlo“ (Jan Pohribný).

V průběhu celého dne probíhaly praktické ukázky práce se software pro správu a úpravu fotografií Zoner Photo Studio. Přednášky a volné workshopy se konaly souběžně až v devíti učebnách a sálech KC Zahrada, takže i ti účastníci, kteří neměli zájem o vybrané, placené workshopy, měli stále k dispozici program, kterého se mohli zúčastnit.

Velmi pozitivně hodnotili účastníci workshopy Roberta Vana (Portrét v přirozeném světle), Kamila Rodingera (Produktová fotografie), Jana Pohribného (Fotografování skla a průhledných předmětů), Milana Blšťáka (Makrofotografie), Romana Sejkota (Základy svícení portrétu) a Pavla Kristiána (Správa barev v Zoner Photo Studiu).

Nenudili se ani účastníci, kteří se o přestávkách pohybovali v atriu KC Zahrada. U prezentačních stolků společností Nikon, Fomei, EIZO, Quentin, Photon Europe, FOTICA a Fotoinstitut bylo možné vyzkoušet si techniku, poradit se a prohlédnout si vystavené produkty.

Více informací o akci najdete na www.fotoden.cz.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa