Zoner Photo Studio X získává další přelomová vylepšení: vynikající automatické úpravy a intuitivní štětcový filtr

21. března 2017 | Tiskové zprávy

Český fotografický program Zoner Photo Studio X přichází už s druhou rozsáhlou aktualizací během půl roku. Přináší nedestruktivní lokální úpravy štětcovým filtrem, přelomové vylepšení automatických úprav a také zjednodušuje složité výběry. Tvůrci fotopředmětů uvítají vyšší kvalitu výrobků spolu s nižšími cenami a zásadních změn se dočká výukový web MilujemeFotografii.cz. Zoner Photo Studio tak dále upevňuje svou pozici unikátního všestranného řešení pro zpracování digitálních fotek.

„Nejvíc mě těší pohled na seznam novinek, které stihl vývojový tým dokončit za pouhých šest měsíců od vydání ZPS X. Za takový pokrok by se nemusela dříve stydět nová roční verze. A to zdaleka nekončíme,“shrnuje produktový manažer Jan Kupčík.

Modul Vyvolat nabízí štětcový filtr a jednodušší práci s filtry

Po přechodovém a kruhovém filtru přinesla jarní aktualizace nový štětcový filtr, který umožňuje doslova „malovat“ úpravu expozice do fotky, čímž poskytuje naprostou volnost a to i při úpravě RAW souborů.

Práce s filtry v režimu Vyvolat je obecně příjemnější. Nově lze masky jednotlivých úprav pojmenovat, dočasně skrýt nebo duplikovat a pro lepší kontrolu zobrazit jejich krytí. „Z těchto novinek bude unešený každý fotograf – běžné editační workflow teď zvládne v modulu Vyvolat a v modulu Editor se může dále zaměřit na ty nejnáročnější úpravy,“ popisuje Jan Kupčík.

V Editoru snadno vytvoříte přesný výběr

Výměna pozadí u košatého stromu nebo modelky s kudrnatými vlasy už nebude záležitostí desítek minut, ale zvládnete ji za chvilku. Všechny nástroje pro práci s výběrem v modulu Editor totiž získaly doplňující nástroj pro zpřesnění výběru. Ovládání nástroje je snadné – přesný výběr pomocí tří posuvníků zvládne každý. Všechny uživatele Editoru také potěší Rychlé úpravy, které nyní nabízí okamžitou odezvu.

Chytrá automatická vylepšení

Automatická úprava v modulu Vyvolat poskočila ve vývoji o mílový krok a je teď ve své nejlepší formě za historii programu. Tlačítkem Auto, které je nově přímo v nástrojové liště, program upraví na fotce nejen více expozičních parametrů, ale také barvu. Provedené úpravy navíc může fotograf jednoduše doladit v postranním panelu.

Práce s tracklogy pro výletníky

Pro cestovatele a fotografy v jedné osobě přináší jarní aktualizace možnost pracovat s tracklogy a vidět tak své fotografie přímo na trase výletu v pohledu Mapa. Stačí si například v telefonu během procházky zaznamenat trasu a Zoner Photo Studio X fotky a tracklog spojí a zobrazí ve zvoleném mapovém náhledu. Klíčovým parametrem pro synchronizaci je čas pořízení fotek, pokud však s tracklogem nesouhlasí, lze fotky po trase jednoduše posouvat.

Správce je chytřejší

Našeptávání při vyplňování názvu, popisu nebo lokace fotky dále urychluje práci těm, kteří chtějí mít v archivu pořádek. Přiřazování barevných značek, hodnocení nebo GPS nově probíhá na pozadí programu. V možnostech sdílení přibyla možnost sdílet fotky rovnou na facebookové stránky, které spravujete, případně přátelům do zprávy.

Levnější fotoprodukty a nový výukový web

Kromě novinek v samotném programu potěší uživatele i změny při objednávání fotoproduktů, které jsou díky novému dodavateli 24print kvalitnější a až o třetinu levnější. Například fotoobraz o rozměrech 30x40cm na kvalitním plátně vyjde i s poštovným po Česku na 557 korun. Fotopředměty je možné posílat do celého světa.

Oblíbený fotografický web Milujemefotografii.cz dostane během příštích týdnů novou podobu a nabídne čtenářům lepší orientaci v jednotlivých tématech, vždy aktuální návody a také nové formáty jako video či infografiku. Tipy na fotografování i návody k úpravě fotek budou klást větší důraz na poptávku čtenářů a předplatitelé ZPS budou mít přístup k unikátnímu VIP obsahu.

Přednostní podpora pro předplatitele ZPS X

Zoner Photo Studio X pořídíte v podobě předplacené roční licence za 1188 Kč, na majitele starších verzí čekají zvýhodněné ceny. Během předplatného máte nárok na průběžné aktualizace programu, které vychází několikrát do roka a také na přednostní technickou podporu zdarma.

S úzkým zaměřením na rychlý vývoj a podporu ZPS X musí majitelé starších verzí počítat s omezenou podporou zastaralých verzí ZPS. Více informací najdete na stránce www.zoner.cz/podpora/omezeni-vyvoje-podpory-starsich-verzi.aspx.

Zoner Photo Studio X se další várky novinek dočká přibližně začátkem léta. Vývojáři kromě jiného bedlivě sledují nejnovější vývoj HDR displejů a jejich možné použití ve fotografii. „V tomto nás teď vývojově nejvíce brzdí teprve chystaná aktualizace Windows 10, která má pro zobrazování HDR nabízet nezbytnou podporu,“říká Jan Kupčík.

Plná verze Zoner Photo Studia X je ke stažení a vyzkoušení na 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz. Uživatelé, kterým již vypršela zkušební verze a ZPS X si nezakoupili, si mohou novou aktualizaci zdarma vyzkoušet na 10 dní. Více detailů o jarní aktualizaci si můžete přečíst na https://www.zoner.cz/photo-studio/novinky-2017-jaro.aspx.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa