ZONER se stal registrátorem rumunských domén (TZ 04/2011)

24. února 2011 | Tiskové zprávy

Společnost ZONER software se stala akreditovaným registrátorem rumunské domény .ro. Díky přímé akreditaci lze rychleji zpracovat registrace .ro domén a zejména nabídnout zákazníkům výrazně nižší ceny než konkurence.

ZONER se stal partnerem rumunského centrálního registru a je tak přímým registrátorem domény .ro v České republice. Pro zákazníky to znamená kromě rychlejšího zpracování registrace také snadnější možnost vstoupit na rumunský internetový trh. Díky akreditaci bylo také možné výrazně snížit roční udržovací poplatek pro zákazníky o 80 % – z původních 2.490 Kč na pouze 490 Kč bez DPH.

Pro české firmy může být rumunský trh velmi zajímavou příležitostí. Z posledních statistik vyplývá, že v Rumunsku nyní žije 21,5 mil. obyvatel, z nichž 7,78 mil. aktivně používá internet. Od roku 2000 se jedná o desetinásobný nárůst aktivních uživatelů. Aktuální počet registrovaných rumunských domén je cca 435.000. České firmy by si proto neměly nechat ujít registraci firemní domény také s rumunskou koncovkou. Mohou zde oslovit větší trh, než je v České republice.

„Rumunský trh považujeme za velmi zajímavý a perspektivní, proto jsme se stali přímým registrátorem .ro domén. V Rumunsku máme partnera a naším cílem je nabídnout zde redakční systém inPage a další naše www služby,“ říká Petr Komárek, ředitel internetové divize.

Doménu .ro je možné zaregistrovat na stránkách http://www.regzone.cz/, na kterých společnost ZONER nabízí už přes 100 druhů světových domén.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa