Zonerama nabízí uživatelům končící Picasy záchranu jejich webových alb

14. dubna 2016 | Tiskové zprávy

Světová online galerie Zonerama od českých tvůrců programu Zoner Photo Studio umožňuje v nové aktualizaci import fotografií ze zanikajících webových alb Picasa.

V únoru Google oznámil, že jeho webová galerie Picasa končí, nahradí ji Google Photos a už nebude podporován přístup k editačním funkcím galerie. „Podle nárůstu počtu dotazů k naší galerii Zonerama bylo zjevné, že systém třídění fotografií v Google Photos mnoha uživatelům nevyhovuje a rádi by zkusili právě Zoneramu. Zároveň ale požadují snadný způsob přesunu svých fotografií,” vysvětluje produktový manažer Jan Kupčík, jak vznikla myšlenka importu.

Import fotografií je jednoduchý

Po kliknutí na tlačítko Nahrát fotky přibyla v nabídce možnost Importovat z Webových alb Picasa. Zvolení této možnosti vyvolá přihlašovací okno k účtu Google. Stačí se přihlásit k požadovanému účtu a import spustit. Import probíhá automaticky na pozadí, není tedy nutné mít otevřené okno s importem nebo puštěný počítač. O výsledku dostane uživatel e-mail, proto je nástroj vhodný i pro uživatele s tisíci fotografií.

Všechna alba se importují do skryté složky s názvem Picasa. V případě importu z více Google účtů se pak další složky pojmenují rozdílně. Další třídění alb je už na každém uživateli. Můžete složku Picasa přejmenovat, zveřejnit, nebo si vytvořit další složky a alba mezi nimi přesouvat. To je díky zjednodušenému rozhraní pro editace alb, které bylo součástí nedávné aktualizace, také snadné. Ještě jednodušší je správa alb přes Zoner Photo Studio.

Import zahrnuje také obsah Google Photos, ale z technických důvodů je vyloučeno album Automatická Záloha (záloha mobilních fotografií). Vzhledem k omezení ze strany Google se fotografie větší než 1600 px na delší straně importují právě v této velikosti – to je však dostatečné rozlišení pro prezentaci fotografií v online galerii.

Online galerie Zonerama je zdarma, je neomezená a nesnižuje kvalitu nahraných fotografií. Nahrávat fotografie do galerie můžete přímo přes web nebo z programu Zoner Photo Studio, které se Zoneramou snadno propojíte.

Chcete se nás na něco zeptat?
Kontaktujte nás
Chcete s námi pracovat?
Podívejte se na volná místa